Akupunktur İle Neler Tedavi Edilebilir?

Paylaş
 

Akupunktur, son yıllarda çokça kullanılan alternatif tedavi yöntemlerinden biridir. Daha önceleri belli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bu yöntem artık giderek yaygınlaşarak pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır.

Uykusuzluk yani insomnia hastaları için alternatif tedavi yöntemleri arasındadır. Hastanın genel olarak 15-20 seansta sağlığına kavuşup, uykularının bir düzene girmesine yardımcı olur.

Akupunktur stres, depresyon ve anksiyete gibi psikolojik kaynaklı olan problemlerin tedavisinde de iyi sonuçlar veren bir yöntemdir. Akupunktur beyin sinir hücrelerini uyararak düzenli çalışmalarını sağlar.

Alerjik rinit rahatsızlığı,daha çok fabrikaların yoğun olarak bulunduğu yerleşim merkezlerinin ve büyük şehir halkının en çok görülen hastalıklarındandır. Hapşırma, zor nefes alma, ciltte çeşitli yerlerde  kızarma, tahriş, baş ağrısı şeklindeki semptomlara neden olur. Akupunktur ise bağışıklığınızı artırarak hastalıklarla savaşırken alerji atakları geçirme oranınızı da düşürmektedir.

Bu yazı 1800 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM