Akıl Sağlığımızı Koruyalım

Paylaş
 

Akıl Sağlığımızı Koruyalım

Gelişen teknoloji ile beraber sürekli radyasyona maruz kaldığımız şu günlerde hafızamızı korumamız için daha çok uğraşmamız gerekmektedir. Hafızamızı korumak için yapabileceklerimiz ise şunlardır:

Açık havada yürüyüş
Spor salonları yerine açık havada yürüyüş yapmak daha sağlıklıdır. Hem oksijen alırız bol bol hem de farklı yollar deneyerek hafızamızı çalıştırabiliriz.

B12 vitamini
B12 vitaminin eksik kaldığı bir bedende depresyon, paranoya ve anksiyet görülebilir. Bu nedenle bol bol B12 vitamini almalıyız. Vitamini yumurta, tavuk ve süt ürünlerinden karşılayabiliriz.

Küçük hedefler koymak
Hayatımızı düzenleyebileceğimiz ufak hedefler hem akıl sağlığımızı korumada hem de hayatımızı daha güzel yaşamamızda bize oldukça yardımcı olacaktır. Mesela; ‘Bir ay boyunca az televizyon izleyip, daha fazla kitap okuyacağım’ gibi bir hedef ilk etapta işimize yarayacaktır.

Sakinleştirici müzikler dinlemek
Özellikle bir işi yaparken klasik müzik dinlemek, insanı rahatlatıyor ve stresi azaltıyor. Bunu ben değil uzmanlar söylüyor…

Hediye almak
Yapılan araştırmalar hediye veren kişilerin çok daha mutlu olduğunu kanıtlamıştır.

Bu yazı 2133 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

UYARI / DİKKAT! ( Lütfen Okuyunuz ) HastaTV sizlere çeşitli kaynaklardan yararlanarak alternatif olacak doğal ve bitkisel çözümler sunmaktadır kesinlikle sorumluluk kabul etmemektedir.
REKLAM